Ana Sayfa Göz Sağlığı Lazer teknolojisiyle göz rengini değiştirmek

Lazer teknolojisiyle göz rengini değiştirmek

1
PAYLAŞ
Mavi renkli göz

“Özel bir frekansta çalışan lazer ışını sayesinde yapılabilen bu işlemde, irisin üst katmanındaki kahverengi pigmentler, yani melanin, yok ediliyor. İki üç haftalık bir süre sonunda da göz tamamıyla maviye dönüyor.”

Kontak lens kullanmadan göz rengimizi değiştirebilmeyi birçoğumuz isterdik. Gregg Homer tarafından geliştirilen “Lumineyes” yöntemi, lazer teknolojisiyle kahverengi gözleri maviye çevirebiliyor. Peki, sonrası?

Melanin, göze rengini veren pigmentlerden birisidir. Ancak melaninin esas görevi, gözü ultraviyolenin zararlı etkilerinden, UV’yi absorbe ederek korumaktır. Melaninin, gözü zararlı ışınlardan koruyamadığı durumlarda katarakt gelişir. Aynı zamanda melanin gözün görme gücünü arttıran bir unsurdur.

Dünyadaki insanların yaklaşık %90’ı koyu renkli göze sahiptir. Renkli gözlü olmanın bir anomali olduğunu bile söyleyebiliriz. Renkli gözün, göze hoş gelmesinden başka hiçbir avantajı yoktur. Gözlerinizi UV’nin zararlı etkilerinden korumak için UV filtreli güneş gözlüğü kullanmanız gerektiği halde böyle bir operasyonu, melanini yok ederek, sırf estetik kaygılardan dolayı yaptırmanın hiçbir mantığı ve açıklaması olamaz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*