Ana Sayfa Öne Çıkarılan İçerik “Gözlükçülüğün Tarihsel Gelişimi ve Türkiye’de Gözlük Sektörü” kitabı yayımlandı

“Gözlükçülüğün Tarihsel Gelişimi ve Türkiye’de Gözlük Sektörü” kitabı yayımlandı

0
PAYLAŞ
"Kitap sadece sektör temsilcilerine değil, sektöre ilişkin bilgi edinme merakı taşıyan genel okuyucu kitlesine hitap etmektedir. Bununla birlikte, yer verdiği optik sektörü ile ilgili güncel araştırmalar ile konuya ilişkin bilgisini derinleştirmek isteyen araştırmacı ve sektör mensuplarına da verimli bir kaynak sunmaktadır."

Gözlükçülüğün Tarihsel Gelişimi ve Türkiye’de Gözlük Sektörü kitabı, 2015 yılından beri yoğun uğraşlar sonucunda derlendi. Eser; optisyen adaylarına, optisyenlere ve gözlükçülere, Optisyen.info olarak bilgi anlamında büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Kitabın içeriği oldukça zengin. Optik sektörünün kapsamından, geçmişten günümüze optik sektörüne, sayılarla optik sektöründen, optik sektörü ile ilgili güncel araştırmalara… Kitabın içerisindeki ana başlıklar şu şekilde:

  • Optik Sektörünün Kapsamı
  • Geçmişten Günümüze Optik Sektörü
  • Sayılarla Optik Sektörü
  • Optik Sektörü ile İlgili Güncel Araştırmalar
  • Optik Sektörü Meslek Eğitimi
  • Göz Sağlığı

Her bölüm kendi içerisinde alt başlıklar içeriyor ve konular geniş yelpazede, acele edilmeden, incelikle işlenerek verilmeye çalışılmış. Biz kitabı çok sevdik. Bir an önce edinmeniz için ısrar ediyoruz. Optik sektörüne ait bu şekilde yayınların olması, çoğalması mesleğin kalitesini, bilgi ile birlikte saygınlığını arttıracağını düşünüyoruz. Artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

Son olarak; bu kaynak kitabı, sektörümüze kazandıran İTO Gözlükçülük Meslek Komitesi üyeleri: Orhan Küreli, Numan Hocaoğlu, C. Rıza Gözlükçü ve İsmet Depdep’e; kitabı hazırlayan Sn. Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Özdemir, Öğretim Görevlisi Sn. Semih Kabak, Öğretim Görevlisi Sn. Turgut Çakar ve Ecz. Dolunay Çakar’a emekleri için teşekkürü bir borç biliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*