Ana Sayfa Gözlük Gözlük Camlarınızın Ömrünü Uzatmak

Gözlük Camlarınızın Ömrünü Uzatmak

2
PAYLAŞ
Gözlük temizleme

Camlarınızın ömrünü uzatmak ve daha rahat bir şekilde kullanmak için bu kurallara önem gösterin:

Gözlüklerinizi temiz tutun

Anti-refle kaplamalı yansıma yapmayan camlarınızı özel mikrofiber bir bezle sık sık temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Ona rağmen eğer lekeler çıkmaz ise camlarınızı ılık suda yumuşak bir sabunla yıkayınız ve temiz suyla sabunlu suyu temizleyiniz. Kurulamak için özen göstererek yumuşak bir peçete kullanın. Lütfen uygun olmayan peçeteler kullanmayın (gömlek, kravat vs.). Amonyak gibi sıvıları kullanmayınız.

Her zaman gözlük camlarını yukarıya doğru bırakın

Böylece camların zarar verecek yüzeylerden korumuş olursunuz ve çizilmesini engellersiniz.

Gözlüklerinizi kutusunda bırakınız

Tozlardan ve camlarınızı zedeleyecek kaynaklardan gözlük kutusu koruyacaktır. Gözlükleri kutusundan çıkarırken kasnağından tutunuz. Özellikle kasnağın ortasından tutunuz (burun yerinden).

Camları sıcak yerlerden koruyun

Yüksek dereceler de gözlük camlarınızı zedeleyebilir. Bu sebepten dolayı sıcak yerlerden koruyunuz. Özellikle arabanın ön kaportasına koymayınız.

2 YORUMLAR

  1. Uzak gözlüklerimde Crizal cam kullanıyorum. Çok memnunum, tavsiye ediyorum. Hem çizilmeye karşı dayanıklı, hem de görüntü kalitesi daha net.

  2. Gözlüklerimi ters koymuyorum, cebimde kılıfsız taşımıyorum, kuru kuru silmiyorum. Camın ön yüzeyini mümkün olduğunca koruyorum. Böylelikle gözlüklerimi daha uzun ömürlü kullanıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*