Gözlerimi çizdirmek istiyorum. Fakat güvenemiyorum!

Ana Sayfa Forumlar Refraktif Cerrahi Gözlerimi çizdirmek istiyorum. Fakat güvenemiyorum!

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Çağatay Gülümser tarafından 1 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4008 Yanıt

  Soru: Merhaba, çok yüksek olmasa da miyopum. İnternette reklamlara denk geliyorum. Kartal göz, çok iyi göreceksiniz vs. Ama güvenemiyorum. Bunların doğruluk payı nedir? Gerçekten söylenildiği gibi lazer ameliyatı kolaylık mı? Lütfen yardım edin.

  Cevap: “Kartal Gözü” “gözlüğünüzden kurtulun, gözlüğünüzü atın” Bu davetlerin karşı konulamaz dayanılmaz bir çekiciliği ve cazibesi vardır. Reklâmlar gözlük kullanıcılarının beklentileri yükseltmekte, asla gerçekleşmeyecek vaatlerle bilinçaltlarına, beyinlere kazınmaktadır. Bu aşamadan sonra gözlük kullanıcısına hangi lasik komplikasyonunu anlatırsanız anlatın dinlemez. Artık onun beklentisi kartal gibi, süper vizyon görmek ve gözlükten kurtulmaktır, Bu yaklaşım tarzı bilimsel olmadığı gibi, toplumun ve fertlerin göz ve görme sağlığı açısından da etik değildir. İnsanların bilgisizliği istismar edilmektedir.

  Başarı oranı propagandalarda söylendiği gibi 0 değildir. Uzun dönemde göz üzerinde ne gibi etkiler yaratacağı hakkında elde edilmiş bir bilgi veri tabanı yoktur. En büyük risk de budur.

  Lasik ameliyatlarının %5 oranında görülen geri dönüşümü olmayan riskleri vardır.36 ay kadar sonra bile görülebilen “ektazi” denilen kornea erimesi riski, kornea nakline kadar götürür ve bunun tedavi masrafları daha yüksektir. En tehlikeli ve feci lasik koplikasyonlarından olan Ektazi (kornea erimesi ) olmuş insanlar, bütün Dünyada olduğu gibi maalesef ülkemizde de bulunmaktadır. Bazı komplikasyonlar aylar, yıllar sonra ortaya çıkabilmektedir.

  Detaylı konu linki: https://www.optisyen.info/lazer-ameliyatlari-soylenildigi-gibi-masum-mu/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Gözlerimi çizdirmek istiyorum. Fakat güvenemiyorum!
Bilgileriniz: