Ana Sayfa Öne Çıkarılan İçerik Essilor ve Luxottica tamamen birleşti

Essilor ve Luxottica tamamen birleşti

0
PAYLAŞ
essilor luxottica

Essilor ve Luxottica, birleşme haberinin ilk duyurulmasından 20 ay sonra, 48 milyar Euro’luk birleşme işlemini başarıyla tamamladılar.

Dünyanın en büyük gözlük camı üreticisinin en büyük çerçeve üreticisi ile birleşmesi beklenen yıllık geliri 16 milyar Euro’dan (25,64 milyar $) fazla üretecek ve yaklaşık 150.000 kişi istihdam edecektir.

Birleşme, Luxottica’nın ana hissedarı olan Delfin’in 1 Ekim’de Essilor’a yaptığı% 62.42’lik hissenin katkısıyla resmen tamamlandı. Bu durum Essilor’un Luxottica’nın ana şirketi oldu, ancak karşılığında Delfin, yaklaşık 140 milyon yeni EssilorLuxottica hissesini aldı.

“EssilorLuxottica’nın oluşturulması, iyi bir vizyonun önemini hem temel bir insanlık hakkı hem de küresel kalkınma için kilit bir kaldıraç olarak yükseltmek için mücadelemizde belirleyici bir an.”

Hubert Sagnières, EssilorLuxottica, Sonuç olarak, şirketin ana hissedarları Delfin (% 38.93, oy hakları% 31) ve EssilorLuxottica çalışanları (% 4.9). Delfin, Luxottica’nın kurucusu olan Leonardo Del Vecchio’nun yeni kurulmuş tüzel kişinin yönetim kurulu başkanı olacak aile şirketidir.

Del Vecchio, “Tarihimizde, aynı çatı altında çerçeveleri ve gözlük camı bir araya getirip dikey olarak entegre iş modelimizi tamamladığımız güçlü bir şekilde inandığımız yeni bir bölümün başlangıcındayız” dedi.

“Luxottica ve Essilor’un mükemmelliğini, hizmet seviyesini iyileştirmek ve dünyanın her yerinden tüketicilere, en son teknolojilerle en son teknolojilerden yararlanan, son teknoloji lens teknolojilerini kullanarak sunacağız. Teklifimizi genişleteceğiz ve müşterilerimizin işinin ve tüm sektörün gelişimini destekleyeceğiz. ”

EssilorLuxottica’nın hisselerinin geri kalan% 56,8’i halka açık olarak tutulurken, şirket geri kalan ve çıkarılan Luxottica hisseleri için Zorunlu Değişim Teklifi vereceğini duyurdu.

Essilor CEO’su Sayın Hubert Sagnières, EssilorLuxottica’nın icra kurulu başkan yardımcılığına başkanlık görevini yürüten başkan yardımcılığına atandı ve hem kendisi hem de Del Vecchio sırasıyla Essilor ve Luxottica’daki pozisyonlarını koruyacaklar.

Sagnières, “EssilorLuxottica’nın yaratılması, iyi bir vizyonun hem temel bir insan hakkı hem de küresel kalkınma için kilit bir kol olarak önemini arttırmak için mücadelemizde belirleyici bir an” dedi.

“EssilorLuxottica, bu önemli nedene çok daha güçlü bir ses vermenin ve lenslerden çerçevelere, fiziki ve çevrimiçi dağıtıma kadar tüm önemli segmentlerdeki varlığı sayesinde tüm gözlük ve gözlük sektörünü büyütecek bir konuma sahip.

“İnovasyonu ve müşteri hizmetlerini geliştirmeye ve tüketici deneyimini yeniden hayal etmeye olan bağlılığımız tüm paydaşlara fayda sağlayacaktır. Dahası, şirketin misyonu, EssilorLuxottica yönetişim modelinde merkezi bir rol oynayacak şekilde aktif ve büyüyen çalışan sahipliği ile güçlendirilecek. ”

EssilorLuxottica’ya göre, işlemin kapanmasıyla ilgili tüm koşullar karşılandı. Bunlar arasında Essilor’un hissedar onayını, Essilor International’ın (tamamen Essilor’un bir yan kuruluşu olan) Essilor International’a devredilmesini ve yetkilendirmenin işlemin sona ermesinden önce gelen bir durum olduğu tüm antitröst otoritelerinin onayını da kapsamaktadır.

Essilor International ve Luxottica, kendi yönetim kurullarını sürdürecek ve Del Vecchio ve Sagnières liderliğindeki bir entegrasyon komitesi, Essilor ve Luxottica’nın entegrasyonunu yönetecek.

Kararlar

Yeni EssilorLuxottica yönetim kurulu Pazartesi günü bir araya geldi ve aşağıdakilere karar verdi:

• Yeni Kompozit kuruluşun baş mali işler sorumlusu olarak Essilor finans müdürü Hilary Halper ve Luxottica baş mali yetkilisi Sayın Stefano Grassi’nin atanması.

• Bir CEO için arama sürecinin başlaması için Ocak 2019’un sonundan önce Aday Gösterme ve Ücretlendirme Komitesi görevlendirilecektir.

• EssilorLuxottica yönetim kurulunun yeni usul kurallarının onaylanması EssilorLuxottica’nın internet sitesinde yayınlanacaktır.

• Birleştirilmiş şirket Essilor International ve Luxottica’nın kendi işlerini yürütmek için gerekli finansal izinlerin onayı.

EssilorLuxottica, birleşmenin ilk yıllık sonuçlarını 2019’un ilk bölümünde sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*