Ana Sayfa Gözlük Güneş Gözlüğü Aynalı Güneş Gözlükleri: Devam Eden Trend

Aynalı Güneş Gözlükleri: Devam Eden Trend

0
PAYLAŞ

Aynalı güneş gözlükleri, yansıtılmış kaplama ile kaplanmış lensli güneş gözlükleri aynalı gözlüklerdir. Ayna efektini, lenslerin parlaklığını ve renk dökümünü koruyabilmek adına kaplama hep renkli lens üzerine yapılır.

Lens üzerindeki ayna kaplama, gelişmiş teknoloji yöntemi olan süper ısıtılmış metal oksitlerin tek biçimli bir tabaka sağlaması adına moleküler düzeyde mercek altında eritilerek birleştirilmesi sonucunda elde edilir. Lens üzerindeki kaplama gerçek bir ayna görevi görür ve güneş ışığını geri yansıtarak gözün rahatsız olmasını engeller. Lens üzerine yapılan renk dökümünün ayna efektini engellemediğini de belirtmeliyiz.

Aynalı kaplama, yansıtmanın yaratabileceği olumsuzluklardan dolayı sporcular için pek uygun değildir. Açık hava ve spor aktiviteleri için polarize edilmiş güneş gözlükleri daha uygundur. Polarize gözlükler parlama ve ışık yansıması için daha iyi bir seçimdir. Fakat polarize gözlükler geniş bir çerçeve yelpazesine sahip olmamakla birlikte aynı zamanda pahalıdır. Aynalı gözlüklerin pazarda büyük bir payı olmasına rağmen ışığı yeteri kadar engellemez. Çok fazla renk seçenekleriyle birçok markada bulabilirsiniz. Top Gun filminde Ton Cruise’un kullandığı Ray-Ban’ın Aviator modeli en ünlü ve en çok satışı olan aynalı gözlük olmuştur. Time Magazine’de çıkan bir habere göre Aviator modelinin satışları filmin vizyona girişinden sonra %40 artmıştır. Son zamanlarda aynalı gözlükler ise Lewis Hamilton, Sebastian Vettel ve Valentino Rossi gibi MotoGP ve Formula 1 şoförlerinin de gözdesi olmuştur.

Erkekler için 2016 Aynalı Güneş Gözlükleri

Aviator gözlükler her erkek için olmazsa olmazdır. 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında aynalı Aviator çok göreceğiz gibi gözüküyor. Bu ikonik model, 1937 yılında US ordusu askerlerini yüksek irtiada parlamaları engellemek adına Bausch&Lomb tarafından yaratılmış, sonrasında da Ray-Ban tarafından geliştirilip en başarılı aviator olmuştur. Her ne kadar birçok erkek Ray-Ban Aviator modelini kullanmaya devam etse dahi, piyasa yuvarlak kesimli lensler, metal köprüler ve saydam plastik çerçevelerle yenilikler getiriyor. Michael Fassbender, Tom Cruise, Brad Pitt gibi ünlülerin ve moda bloglarının seçimlerinden gördüğümüz kadarıyla gelecek sezonda aynalı aviator gözlüklerin çok moda olacağına eminiz.

Kadın ve Erkek için Stil İpucu: Çift Aynalı Gözlükler

Çift aynalı erkek gözlükleri çok trend! Dior Homme, Gucci ve Prada 80’lerde çok yaygın olan çift köprülü modelleri yeni doku ve malzemelerle birleştirerek yeni modelleriyle İlkbahar-Yaz sezonuna hızla giriş yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*