Ana Sayfa Gözlük Apple Bu Yıl, AR Destekli Gözlüğünü Üretebilir!

Apple Bu Yıl, AR Destekli Gözlüğünü Üretebilir!

0
PAYLAŞ

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu söylentinin artırılmış gerçeklik gözlüklerinin üretimine bu yılın sonuna kadar başlayabileceğini belirtti. Tahminler, Kuo’nun gözlüklerin iPhone aksesuarı olarak serbest bırakılabileceğini öngördüğü Ekonomik Günlük Haberler (MacRumorsaracılığıyla) tarafından yayınlanan bir raporda geliyor ve telefona işleme, konum izleme ve ağ oluşturma işlerini yaparken kendi ekranlarını içerecek.

Apple ilk artırılmış gerçeklik yazılımı ARKit’i 2017’de piyasaya sürmesine rağmen, henüz herhangi bir özel AR donanımı üretmedi. Bunun yerine, mevcut çabaları mevcut aygıtları için yazılımlar üzerinde çalışıyordu ve telefonlarını veya tabletlerini ekran olarak kullanmak için kullanıcıya güvendiler. Geçtiğimiz yıl, Apple çok oyunculu AR desteğini ekleyen ve USDZ adlı yeni bir AR özel dosya biçimi tanıtan ARKit 2.0’ı piyasaya sürdü.

Apple’ın kendi AR kulaklığını serbest bırakmaya hazırlandığı söylentileri, Bloomberg’in 2019’un başlarında bir kulaklığı serbest bırakabileceğini öngördüğü 2017’den beri etrafta. Geçen yıl CNET’TEN bir başka rapor, kulaklığın 2020’de piyasaya sürülebileceğini ve hem AR hem de VR’NİN bir kombinasyonunu sunacağını iddia etti.

Apple’ın AR kulaklığı, işlem gücü için harici bir telefona güvenen ilk kişi olmayacaktır. LG, 2016’da G5 amiral gemisi ile birlikte benzer (VR de olsa) bir kulaklık seti yayınladı; daha yakın zamanda North’un Focals smart glasses Bluetooth üzerinden bağlı bir telefona eşleştirilmiş. Intel’in iptal ettiği Vaunt glasses benzer bir şey denedi. Geçen ay, chipmaker Qualcomm, üreticilerin kendi telefon bağlantılı AR veya VR kulaklıklarını üretmelerine yardımcı olmak için özel bir platform duyurdu.

iPhone satışlarının son yıllarda yavaşladığı saklanan bir sır değil, bu da Apple’ın gelecekteki gelir büyümesi için başka bir yere bakması gerektiği spekülasyonuna yol açtı. Bunun için bir alan, telefon satışlarının yüzde 15 oranında düştüğü halde satış gelirinin yüzde 33 oranında arttığı aksesuarlar olabilir. Bir AR kulaklık, gelecekte Apple için yararlı bir aksesuar olabilir ve insanlar telefonlarını yükseltme ihtiyacını hissetmese bile yeni bir gelir akışı sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsminizi yazınız

*